Zwalczanie szkodników Małopolska i Śląsk

Zwalczanie szkodników Małopolska i Śląsk

Mieszkania, biura i duże powierzchnie (np. magazynowe) są narażone na występowanie różnego rodzaju szkodników, które nie tylko zaburzają funkcje estetyczne danego miejsca, ale również – a może przede wszystkim – zagrażają zdrowiu osób przebywających na danym terenie. Osób i zwierząt domowych, dla których kontakt ze szkodnikami może być bardzo niebezpieczny. Dlatego tak ważna jest dezynsekcja, a w szerszym kontekście także deratyzacja i dezynfekcja.

Zwalczanie szkodników amatorskimi metodami jest bezcelowe, ponieważ te uciążliwe insekty są także wyjątkowo odporne, a do walki z nimi potrzeba profesjonalnych narzędzi i środków. Co ważne, korzystanie z pomocy specjalistów jest także gwarancją nienawracania problemu lub – w najgorszym przypadku – ograniczenia go do minimum.

Dlatego nasza firma nie tylko zwalcza szkodniki, ale również zabezpiecza dezynsekowaną powierzchnię na przyszłość oraz doradza, jakie kroki podjąć, aby ograniczyć ryzyko ponownego pojawiania się insektów. Dzięki temu pozbędziesz się problemu oraz ustrzeżesz przed jego nawracaniem.

Jakie usługi świadczymy? Lista szkodników jest niestety dość długa, ale możemy poradzić sobie z każdym problemem. Sprawdź niżej, w jakich przypadkach jesteśmy w stanie Ci pomóc.

Nasze usługi wykonujemy przede wszystkim na terenie Śląska i Małopolski.

Zwalczanie karaluchów – Małopolska i Śląsk

Karaluchy to prawdopodobnie jedne z najpopularniejszych szkodników, a ich zła sława nie wzięła się znikąd, ponieważ te szkodniki wyróżniają się swoją odpornością. Mówi się, że po wybuchu bomby atomowej, przetrwają tylko karaluchy, i chociaż jest to mocno przesadzone hasło, to nie da się ukryć, że walka z tego rodzaju przeciwnikiem wymaga odpowiedniego podejścia.

Nasza firma posiada zarówno narzędzia, jak i doświadczenie, które pozwala pozbyć się karaluchów raz na zawsze. Co istotne, do zwalczania szkodników wykorzystujemy środki bezpieczne dla ludzi i zwierząt, dzięki czemu pomieszczenia nie muszą być izolowane po dezynsekcji.

Zwalczanie pluskwy – Śląsk i Małopolska

Pluskwy to niewielkie, lecz bardzo uciążliwe insekty, które mogą występować dosłownie wszędzie. Je same trudno zauważyć, gdyż prowadzą nocny tryb życia, a w ciągu dnia kryją się w ciemnych zakamarkach. Niestety można jednak odczuć występowanie pluskiew na własnej skórze – i to dosłownie – ponieważ te szkodniki atakują inne organizmy żywe, a po ugryzieniu wstrzykują ślinę, która podrażnia skórę.

Profesjonalne zwalczanie szkodników, takich jak np. pluskwy, wymaga nie tylko pozbycia się samych insektów, ale również ich larw i złożonych jaj, co zapobiega ponownemu pojawieniu się problemu. W tym celu stosujemy najskuteczniejsze metody na rynku, które gwarantują najwyższą jakość usługi.

Zwalczanie prusaków – Małopolska, Śląsk

Prusaki to wyjątkowo uciążliwe szkodniki, które nie tylko rozsiewają zarazki na całym obszarze występowania, ale również niszą domowe lub biurowe wyposażenie (np. tapety, papiery, książki). Ponadto są bardzo odporne, więc próby pozbycia się ich domowymi sposobami są bezowocne. Z kolei zaniechanie prób pozbycia się szkodników sprawia, że problem narasta, a insekty pojawiają się na coraz większej powierzchni.

Poradzi sobie z nimi profesjonalna dezynsekcja, czyli zabiegi mające na celu usunięcie prusaków i ich larw oraz jaj, a także monitoring szkodników, który pozwala m.in. określić źródło problemu, co z kolei sprawia, że dużo łatwiej ograniczyć ryzyko ponownego pojawiania się szkodników.

Zwalczanie moli – Śląsk, Małopolska

Mole – zarówno spożywcze, jak i odzieżowe – mogłyby się wydawać stosunkowo małym problemem, jednak nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, jak wiele szkód mogą narobić te niepozorne insekty. Mole spożywcze niszczą zapasy, głównie suche, czyli kasze, ryż, czy mąki, z kolei odzieżowe w szafach i garderobach, w których czynią znaczne szkody. Co więcej, mole szybko się rozmnażają, a zauważenie jednego owada jest niestety znakiem znacznie poważniejszych problemów, gdyż samica mola może jednorazowo złożyć nawet kilkadziesiąt jajek.

Zwalczanie szkodników tego rodzaju, czyli bytujących wśród żywności i odzieży, wymaga podjęcia odpowiednich środków ostrożności. Dbamy więc nie tylko o skuteczność akcji owadobójczej, ale również bezpieczeństwo osób korzystających później z danych pomieszczeń, a metodę zwalczania szkodników dobieramy do rodzaju i natężenia problemu.

Odkomarzanie – Śląsk i Małopolska

Klimat w Polsce, z gorącymi i wilgotnym latem, sprzyja rozprzestrzenianiu się komarów, które są prawdziwym utrapieniem dla człowieka. Ukąszenie insekta, chociaż nie zagraża bezpośrednio zdrowiu, to może budzić prawdziwy dyskomfort, zwłaszcza wśród osób z wrażliwszą skórą, starszych i dzieci. Ponadto komary występują nie tylko na zewnątrz, ale również w budynkach, gdzie stanowią poważny problem.

Do usług naszej firmy należy m.in. odkomarzanie, czyli skuteczne pozbywanie się komarów z przydomowych ogrodów, działek i parków. Pozbywamy się owadów skutecznie, co oznacza, że stosujemy środki, których celem jest nie tylko pozbycie się zastanego problemu, ale również ochrona przed ponownym pojawieniem się komarów. Co istotne, stosowane środki owadobójcze działają tylko na szkodniki, dlatego podczas ich stosowania nie cierpi środowisko naturalne.

Odpluskwianie – Małopolska i Śląsk

Insekty, szkodniki i owady mogą rozwinąć się w różnych warunkach i wbrew pozorom nie pojawiają się tylko w zabrudzonych pomieszczeniach, które od lat nie widziały środków czystości. Zdajemy sobie jednak sprawę, że jeśli masz problem z tego typu szkodnikami, może to być w pewien sposób zawstydzające. Dlatego zapewniamy pełną dyskrecję podczas wykonywania usług dezynsekcji i zwalczania szkodników np. pluskiew.

Dbamy o to, aby nasze działania przebiegały sprawnie, szybko i bezproblemowo dla otoczenia. Bardzo ważna jest dla nas jakość wykonywanych usług, ale również dyskrecja i bezpieczeństwo mieszkańców oraz domowych zwierząt i środowiska, dlatego też dobieramy metody (np. gazowanie, fumigacja, dezynsekcja mikrofalowa) do zastanej sytuacji i zawsze staramy się wybierać sposoby, które najmniej ingerują w życie otoczenia.

Zwalczanie rybików cukrowych – Śląsk i Małopolska

Rybik cukrowy to insekt, który pojawia się zazwyczaj w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności, głównie łazienkach. Idealne warunki do rozwoju (wilgoć, ciepło) sprawiają, że ten rodzaj szkodników można spotkać nawet w nowych budynkach, a pozbycie się go wymaga sporo samozaparcia, bo owad jest odporny na domowe sposoby.

Nasze usługi obejmują m.in. zwalczanie rybików cukrowych na terenie Śląska i Małopolski. Działamy szybko, skutecznie i kompleksowo, co oznacza oszczędność czasu i pieniędzy dla klienta. A także oszczędzenie kolejnych kłopotów, ponieważ podpowiadamy również, jak uniknąć ponownego pojawienie się rybików cukrowych.

Likwidacja gniazd os i szerszeni – Małopolska i Śląsk

O ile większa część wyżej wspomnianych szkodników nie stanowi bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia człowieka, to tego samego nie można powiedzieć o dzikich osach i szerszeniach, które często zagnieżdżają się w okolicy budynków mieszkalnych. Samodzielne usuwanie gniazd owadów jest bardzo niebezpieczne, dlatego stanowczo odradzamy tego typu kroki. Zostawienie takich gniazd również nie wchodzi w rachubę, ponieważ insekty łatwo podrażnić, a wtedy mogą zaatakować domowników.

Co robić? Skorzystaj z pomocy fachowców! Usuniemy niebezpieczeństwo i doradzimy, jak ograniczyć migrację os i szerszeni w kolejnych latach, aby problem nie nawracał.

Zabezpieczenie obiektów przed szkodnikami – Śląsk i Małopolska

Liczba szkodników, które mogą zagnieździć się w okolicach zamieszkałych budynków jest ogromna, a wyżej wspomnieliśmy tylko o tych najpopularniejszych. Warto też pamiętać, że duża część owadów żyje w drewnie (np. trzpiennik olbrzymi, larwy korników itd.), które żerując, mogą nawet osłabić konstrukcję budynku. Drewno zajęte przez szkodniki staje się dużo słabsze, a samodzielne usunięcie tego typu owadów jest praktycznie niemożliwe. Skorzystaj z naszych usług i skutecznie pozbądź się problemu!

Działamy na terenie miast m.in. Oświęcim, Andrychów, Brzeszcze, Żywiec, Tychy, Skoczów, Jaworzno, Cieszyn, Zator, Wadowice, Bielsko-Biała, Kraków i okolice.

do góry