Dezynsekcja Śląsk i Małopolska

Dezynsekcja Śląsk i Małopolska

Dezynsekcja to zwalczanie szkodników, owadów i insektów, które zalęgły się w pomieszczeniach – zarówno domowych, jak i publicznych czy przemysłowych. W każdym z tych przypadków stanowią spory problem, ponieważ większość z nich roznosi zarazki i przyczynia się do niszczenia otoczenia. Dlatego tak ważne jest ich skuteczne usunięcie. Skuteczne oznacza w tym przypadku profesjonalne, bo tylko przy użyciu specjalistycznych narzędzi (sprzęt i środki owadobójcze) można pozbyć się na stałe szkodników, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Oferta naszej firmy obejmuję m.in. dezynsekcję pomieszczeń domowych, biurowych, magazynowych czy przemysłowych na terenie całego Śląska i Małopolski. Likwidujemy wszystkich nieproszonych gości, w tym: pluskwy, karaluchy, mole (spożywcze i odzieżowe), pająki, mrówki, rybiki cukrowe, a także usuwamy gniazda os i szerszeni. Co istotne, w pracy stosujemy najnowsze metody, które są nie tylko wyjątkowo skuteczne, ale również bezpieczne dla otoczenia (domowników, pracowników, zwierząt domowych i roślin).

Staramy się świadczyć kompleksowe usługi, co oznacza, że nie tylko zajmujemy się zwalczaniem szkodników, ale również profilaktyką, czyli doradzamy, co robić, aby problem nie nawracał. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pomieszczenia będą wolne od insektów także w przyszłości, a to najważniejsze.

Szukasz skutecznej usługi DDD (Dezynsekcja, deratyzacja, dezynfekcja pomieszczeń). Skorzystaj z naszej oferty i uwolnij się od uciążliwych szkodników.

Usługi DDD – dezynsekcja, deratyzacja, dezynfekcja pomieszczeń domowych, biurowych i przemysłowych

Poszczególne usługi spod znaku DDD są często wymieniane jako synonimy, jednak ich przeznaczenie jest zgoła różne. Dezynsekcja ma na celu likwidację insektów, deratyzacja gryzoni, a dezynfekcja to oczyszczenie pomieszczeń. I chociaż dość często usługi, które wykonujemy, idą ze sobą w parze, to niejednokrotnie skupiamy się tylko na jednej z nich – wszystko zależy od rodzaju problemu i stopnia jego zaawansowania.

Różne są także wykorzystywane metody, ponieważ zarówno stopień zaawansowania problemu, jak i rodzaj czy jego wystąpienie (np. w mieszkaniach, pomieszczeniach gospodarczych itd.) wymagają stosowania innych środków. W końcu skuteczne zwalczanie szkodników to jedno, ale podczas pracy nie można zapominać o otoczeniu, które powinno zostać nienaruszone w trakcie wykonywania zadań.

Dlatego przy eliminacji szkodników (np. zwalczanie pluskiew) korzystamy z metody suchego lodu, czyli termicznego wymrożenia insektów. Co istotne, taka metoda jest bardzo skuteczna, gdyż neutralizuje zarówno dorosłe osobniki, jak i larwy oraz jaja. Ponadto taka technika nie wymaga stosowania środków chemicznych, więc jest bezpieczna dla użytkowników, w tym kobiet w ciąży, małych dzieci, alergików i domowych zwierząt.

Usługi zwalczania szkodników sanitarnych na terenie Śląska i Małopolski

Część szkodników po prostu odstrasza, bo nikt nie lubi widoku przebiegającego po podłodze owada. Niestety, niektóre z nich stanowią zagrożenie dla zdrowia, a czasami także życia człowieka i domowych pupilów. Dlatego też trzeba podejść niezwykle odpowiedzialnie do zwalczania szkodników sanitarnych, które zagrażają bezpieczeństwu.

Jakie insekty się do nich zaliczają?

 • karaluchy (mogą przenosić bakterie i zarażać zwierzęta),
 • pluskwy (ich ugryzienie może wywołać reakcję alergiczną skóry),
 • mole spożywcze (niszą zapasy suchego jedzenia) i mole odzieżowe (larwy niszczą ubrania),
 • muchy (mogą przenosić zarazki),
 • komary (ukąszenia mogą wywołać reakcje alergiczne),
 • osy i szerszenie (rozdrażnione mogą zaatakować, co w najcięższych przypadkach może zakończyć się śmiercią).

Szkodniki sanitarne muszą zostać zlikwidowane profesjonalnie, ponieważ domowe metody są nie tylko nieskuteczne, ale mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Co więcej, w przypadku owadów (głównie os i szerszeni), niewłaściwe usuwanie gniazd prowadzi do rozdrażnienia insektów, a w konsekwencji do ich ataku.

Dezynsekcja – Małopolska i Śląsk. Jakie usługi wykonujemy?

Posiadamy długoletnie doświadczenie DDD, które zdobyliśmy, działając dla przedsiębiorstw różnych branż i zmagając się z różnego rodzaju szkodnikami (owadami i gryzoniami). Dzięki temu nie tylko skutecznie zwalczamy insekty, ale również świadczymy usługi doradcze, które pozwalają zminimalizować ryzyko wystąpienia podobnego problemu w przyszłości. W razie potrzeby opracowujemy indywidualny program profilaktyki, dostosowany do specyfiki danego budynku i jego przeznaczenia.

Prowadzimy działalność na terenie Śląska i Małopolski – zarówno w dużych miastach (DDD Kraków, Katowice), jak i mniejszych miejscowościach. Obejmujemy opieką firmy oraz osoby prywatne, ponieważ problem ze szkodnikami może dotknąć nie tylko duże zakłady przemysłowe, gdzie owady mogą zalegnąć się np. w klimatyzacji, ale również prywatne mieszkania, w których przecież dużo łatwiej utrzymać czystość.

Zresztą to, że insekty występują tylko na terenach nieuporządkowanych to mit, ponieważ wiele szkodników może niestety pojawić się wszędzie – nawet w zadbanych mieszkaniach z nowego budownictwa. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że zmierzenie się z tego typu problemem może być zawstydzającego, dlatego nasze usługi świadczymy z zachowaniem zasad prywatności i dyskretnie.

Jakie więc świadczymy usługi?

 • zwalczanie prusaków, karaluchów, mrówek, pluskiew, rybików cukrowych i innych insektów,
 • usuwanie gniazd os, szerszeni i dzikich pszczół,
 • dezynsekcja mieszkań, biur i zakładów produkcyjnych,
 • pomoc i doradztwo w zakresie ochrony zakładów przez szkodnikami (spełniające założenia systemu HACCP,IFS/BRC i AIB),
 • monitoring obecności insektów za pomocą pułapek lepowych,
 • dezynsekcja termiczna,
 • w razie potrzeby połączenie usług i metod dezynsekcji, deratyzacji i dezynfekcji.

Wiemy, że każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia, dlatego każdorazowo dobieramy najlepszą metodę, która będzie najmniej ingerencyjna. Co więcej, posiadamy rozbudowany zespół, dzięki czemu możemy każdego klienta traktować priorytetowo. To nie puste hasło, a obietnica – w końcu w walce ze szkodnikami liczy się także czas.

Dezynsekcja – Śląsk, Małopolska – kiedy się z nami skontaktować?

Usługi dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji powinny być wykonane najszybciej, jak to możliwe, czyli po zauważeniu problemu. Insekty i gryzonie rozmnażają się bardzo szybko, przez co problem ekspresowo narasta. Niestety, w dzisiejszych czasach ludzie nadal czekają do momentu, w którym sytuacja jest już bardzo alarmująca.

Jeżeli zauważyłeś, że na terenie Twojego mieszkania, biura lub zakładu pracy pojawiły się insekty lub gryzonie, to koniecznie się z nami skontaktuj. Problem nie zniknie sam z siebie, a większość szkodników przyczynia się do przenoszenia chorób, wirusów i zarazków, więc na ich pojawieniu cierpi nie tylko estetyka, ale również – a może przede wszystkim – bezpieczeństwo otoczenia.

Potrzebujesz usług dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji? Skontaktuj się z nami. Zapewniamy profesjonalny sprzęt, bezpieczne dla środowiska metody likwidacji szkodników i szybkość oraz dyskrecję działania.

Działamy na terenie miast m.in. Oświęcim, Żywiec, Tychy, Cieszyn, Zator, Wadowice, Bielsko-Biała, Kraków i okolice.

do góry